create your own website

ROYAL SÜRÜCÜ KURSU

Büyükçekmece'de değerli müşterilerimizin A' A1 'A2 Sınıfı Motor Ehliyeti B ve B Otomatik Otomobil Sürücü Ehliyeti hizmeti vermektedir. 2015 yılından beri siz değerli müşterilerimize hizmet veren sürücü kursumuzda, başarı oranımız yüzde 90'larda seyretmeye devam etmektedır. Özel Motosiklet ve Araç Sürüş Tekniği derslerimiz tecrübeli eğitmenlerimizle hızlı sürede sorunsuz sürüş tekniği gelişimi sağlamaktadır. Kayıt ve için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Mobirise

Direksiyon Sınavı Nasıl Yapılır?


Yeni Direksiyon Sınavı Videosu
(Milli Eğitim Bakanlığı)

DİKKAT: Yönetmeliğe göre direksiyon sınavı 35 dakika sürmektedir. Direksiyon sınavının ilk beş dakikasını 14 maddelik araç bilgisi sorgulama bölümü oluşturmaktadır. Bu sorgulamada 5 soruyu yanlış cevaplayan adayın sınavı başlatılmadan bitirilecek ve başarısız sayılacaktır.

I. ARAÇ BİLGİSİ SORGULAMA BÖLÜMÜ
(Araçlarımız Hyundai i20 Dizel)
1- Lastiklerin havalarının yeterli olduğunu gözle kontrol edecek.  (Araç etrafında bir tur dönerek lastiklerin inik olup olmadığı kontrol edilir.)
2- Fren sistemlerini (el/ayak) gösterecek.
3- Işıklandırma sistemi (Araçtaki bütün lambaları açıp kapatacak)  (Direksiyonun sol tarafında bulunan kol (sinyal kolu) uç kısımdan bir defa çevirildiğinde park lambaları, bir defa daha çevirildiğinde kısa farlar, ileri doğru itildiğinde ise uzun farlar yanar.)
4- Yağ ve su göstergeleri gösterilecek. Hangi durumda tehlike olduğunu bilecek.  (Yağ ve Su (Hararet) göstergesi aşağıdaki fotoğrafta gösterilmiştir. Motor çalışır durumdayken yağ lambası yanıyorsa veya Su (Hararet) göstergesi 90 derecenin üzerine çıkarsa tehlikeli bir durum olduğu anlaşılır ve motor stop ettirilir)
5- Sinyal ikaz ışıklandırmalarını çalıştıracak.  (Direksiyonun sol tarafında bulunan kol (sinyal kolu) aşağıya indirildiğinde sol sinyal, yukarı kaldırıldığında sağ sinyal yanar. Dörtlü ikaz lambaları aracın orta bölümünde (Radyonun üzerinde) kırmızı üçgen işaretli bir düğmedir.)
6- Aracın kaç vitesli olduğunu bilecek.  (Araçlarımız 6 İleri 1 Geri = 7 Vitestir)
7- Gaz ve debriyaj pedallarını gösterecek.
8- Akünün yerini gösterecek.  (Aşağıda Fotoğrafta gösterilmiştir.)
9- Yakıt göstergesindeki yakıt durumunu bilecek.
10- Direksiyon kumandalarını (Uzun/kısa far, sinyal kolu ve silecek kolu) gösterecek.  (3. ve 5. sorularda cevaplandırılmıştır.)
11- Araç kaputunu açacak, motor yağı/soğutma suyu konma yerini gösterecek. 
12- Araç bagajını açacak (stepne, kriko, reflektör, ilkyardım çantası) gösterecek. 
13- Dikiz aynalarının ayar yerini gösterecek.  (Araçlarımızda bulunan sağ ve sol dikiz aynaları manuel olup içeriden ayarlanmaktadır.)
14- Cam sileceklerinin suyunun konulma yerini gösterecek.

Mobirise

MOTOSİKLET SINAV PARKURU

Mobirise
Create awesome websites!
Adres

Ekinoba Mah. M. Kemal Bulvarı
Royal Plaza Kat:3 No:11/B
Büyükçekmece / İSTANBUL

İletişim

Email: royal@royalgrup.net
Tel: 0212 863 26 60                      

Şirketler

İKİA GIDA
ROYAL DAVET
ROYAL PLAZA
ROYAL SÜRÜCÜ KURSU
ASLI BÖREK FRANCHISE BAYİLİK